• Oyunlar

F&Z (2023 - 2024)

F&Z

Ailemiz, tüm bireyleriyle bir arada hep. Ne olursa olsun. Tüm doğrular bizimle. Biz orada olmasak da artık. Tek tek eksilirken ailemizin 'doğru' bireyleri, biz birbirimize sıkı sıkı sarılırız. Sarıldığımız kolların içi boş, kafalar dolu. Karışık şimdi o çok mutlu görünen çocukların gözlerindeki yetişkin bakışlar.

Kral Übü (2022 - 2023)

Kral Übü

‘Kral Übü’, Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü oyunu ‘Kral Übü’nün Sarı Sandalye uyarlamasıdır. Oyun, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onu öldürüp yerine geçen Ana ve Baba Übü’den müteşekkil Übü Ailesi’nin hikayesine odaklanır.

Detaylı Bilgi

Düğün (2018 - 2020)

Düğün

“Düğün” ya da “Küçük Burjuva Düğünü”, Bertolt Brecht’in ilk dönem tek perdelik oyunlarından biridir. Oyun, orta sınıf bir çiftin düğün yemeği sırasında geçen olayları konu alır. Yemek boyunca küçük burjuva bir ailenin arasındaki ilişkileri izleriz.

Evdeydim ve Yağmurun Gelmesini Bekliyordum (2017 - 2019)

Evdeydim ve Yağmurun Gelmesini Bekliyordum

“... Oysa bizim eve uğramaz sanmıştım hep lanet dediğin şey, olsa olsa başkalarının başına gelir, öyle inanmışım, başka ülkelerde olur saçma sapan şeyler, hatta evvel zaman içinde, bundan binlerce yıl önce...” Son dönemin önemli Fransız aktör, yönetmen ve oyun yazarı Jean-Luc Lagarce'ın güçlü metininden uyarlamayla...

Detaylı Bilgi

O / Hakkari'de Bir Mevsim (2016 - 2018)

O / Hakkari'de Bir Mevsim

O, kendini bir gün ülkenin doğusunda, bir dağ başında, Hakkâri'nin Pirkanis köyünde bulur. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz. 

Yazılışının 40.Yılında Ferit Edgü’nün unutulmaz romanından sahneye uyarlanan “O /Hakkâri’de Bir Mevsim” Düş ile gerçek arasında yol alırken bir yandan orayı ve oradakileri tanımakta bir yandan da kendini var etme çabasındadır.

Açlık (2015 - 2018)

Açlık

Knut Hamsun’un aynı adlı romanında nuyarladığımız "Açlık" , insan ilişkilerinin karmaşıklığını, insan topluluklarında ortaya çıkan zalimlikleri, bir genç yazarın trajik hikâyesi üzerinden anlatır.

" Elimden gelen her şeyi yaptım, düzelecek bir yanı yok bu halin..."

Detaylı Bilgi

Ücret Artışı Talebinde Bulunmak için Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi (2014 - 2016)

Ücret Artışı Talebinde Bulunmak için Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi

Tebrikler, harika, iyice düşünüp taşındınız ve cesaretinizi topladınız, şimdi ücret artışı istemek amacıyla servis şefinizle görüşeceksiniz. Servis şefinize Mösyö X diyelim, meslektaşınız Matmazel Y, şefinizin şefi de Madam Z olsun. Üç bilinmeyen ve bir aşikardan oluştuğu sanılabilecek meslek yaşamınızın, çok bilinmeyenli ve çok aşikarlı gerçeğinize ne gibi bir bağı olabilir?